Darmowa dostawa od 40,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Superfoods w karmach gotowych – czy to naprawdę działa?

2020-12-02
Superfoods w karmach gotowych – czy to naprawdę działa?

Gdy półki sklepowe nie uginały się pod ciężarem przetworzonej żywności, ponieważ ani wspomniane półki, ani tym bardziej tego rodzaju produkty spożywcze w ogóle jeszcze nie istniały, pożywienie było przedmiotem celebracji, jego przyjmowanie zaś chwilą wzmacniania rodzinnych i towarzyskich więzi. Przede wszystkim jednak stanowiło ono powszechnie dostępny, naturalny lek na cały wachlarz znanych i nieznanych przypadłości. Spożywanie naturalnych, nieprzetworzonych produktów o prozdrowotnym działaniu pozwalało ludziom z całego świata dbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dzięki bogactwu zawartych w nich składników odżywczych, choć nikt wówczas nie miał pojęcia o istnieniu czegoś tak zawiłego, jak dietoprofilaktyka czy dietoterapia.

Obecnie, gdy dla kontrastu regały w marketach stanowią przegląd wszelkiej dostępnej żywności z całego świata, proste, a jednocześnie tak pełne treści słowa Hipokratesa „Niech pożywienie będzie lekarstwem” przytaczane są coraz częściej. Dlaczego? Ponieważ wielu z nas niestety zapomniało, jak istotną rolę w dbaniu zdrowie pełni właściwa dieta. Wystarczy zajrzeć do kuchennych szafek czy przepełnionych lodówek: gotowe dania, wysoko węglowodanowe przegryzki, dosładzane syntetycznie napoje, do wyboru, do koloru… Niby wszystko jest dobrze, aż do pierwszego badania, które stwierdza coś, o czym nie chcemy wiedzieć, a czego należałoby się przecież spodziewać: zaawansowana cukrzyca typu 2, choroby sercowo-naczyniowe, nowotwory dietozależne. W tym szczególnym momencie, gdy rozwój cywilizacyjny i dominująca każdą dziedzinę życia globalizacja spychają nas na skraj przepaści, gdzie niezależnie od wieku, od dietozależnych chorób cywilizacyjnych dzieli nas kilka paczek chipsów lub szklaneczek ulubionego napoju media zalewają nas dobrą nowiną: „Superfoods mogą Was uratować!”. I to jest prawda.

To co naprawdę dobre, powinno być dla wszystkich

Co ciekawe, gdy tylko na szczycie listy ogólnospołecznych trendów znalazło się zdrowe żywienie, uzupełnione o zbawienne superfoods, producenci gotowych karm pełnoporcjowych jakości premium i wyższej, takich jak Caniwild, zaczęła wykorzystywać je w swoich produktach. Trudno się dziwić – większość z nich stanowi przegląd najbardziej wartościowych składników zdrowej diety. Te naturalne, nieprzetworzone produkty roślinne, stosowane w różnych częściach świata od zarania dziejów wyróżniają się spośród innych bogactwem witamin, mikro- i makroelementów oraz antyoksydantów. W zależności od rodzaju, cechują się one znaczną koncentracją wspomnianych składników (również tych, w które nasza współczesna dieta jest powszechnie uboga) w niewielkiej masie surowca. Wykorzystanie w nazwie określenia super jest więc w pełni uzasadnione – przemawia za nią wysoka jakość odżywcza poszczególnych produktów, koncentracja w nich unikatowych składników oraz szereg korzyści zdrowotnych, które z sobą niosą. Powitajmy zatem z otwartymi ramionami żywieniowych super bohaterów, dzięki którym dieta nasza, ale i naszych czworonogów staje się źródłem niezastąpionych wartości, a wraz z nimi doskonałej kondycji psychofizycznej i dobrego zdrowia na lata.

Żywieniowi super bohaterowie w karmach gotowych RAZ!

Wszystko zaczęło się od trendu, który zdominował nasze codzienne żywienie. Wydawało się, że minie równie szybko, jak się pojawił. Okazało się jednak, że wiele z polecanych i docenianych za szczególne właściwości prozdrowotne superfoods weszło na stałe do naszych jadłospisów, a w chwilę później do karm pełnoporcjowych naszych czworonożnych przyjaciół, nie tylko pozwalając zaspokajać ich potrzeby bytowe, ale również oddziałując korzystnie na zdrowie, witalność, stan i rozwój umysłu oraz wygląd zewnętrzny.

Co ciekawe, nie wszystkie tego typu składniki pochodzą z odległych zakątków świata, gdzie słońce zdaje się nigdy nie przestawać świecić, a powietrze niezmiennie świeżo pachnie deszczem. Część z nich czeka na nas na targowiskach, w przydomowych ogródkach, a nawet w drewnianych doniczkach samoróbkach na kuchennych parapetach. Trudno szukać tu innowacji, wracamy po prostu do tego, co od wieków dobrze znamy. Tym razem jednak wykorzystując superfoods w trosce o dobrostan naszych zwierząt.

Super korzyści czy super spryt marketingowców? Jak jest naprawdę?

Wśród najjaśniejszych gwiazd super składników w psiej diecie znajdziemy obecnie komosę ryżową, suszone małże, algi morskie, spirulinę, drożdże browarnicze (piwne), siemię lniane, skorupki jaj i żółtko jaja, żurawinę, jagody amerykańskie, suszone jabłka, dziką różę, ekstrakt z jukki Schidigera, wybrane oleje roślinne (z wiesiołka lub ogórecznika) oraz te pozyskiwane z tłustych ryb morskich (olej z łososia, jako przebogate źródło kwasów omega-3). Ale to nie wszystko. W karmach gotowych znajdziemy także nowoczesne dodatki funkcjonalne, między innymi naturalny kolagen, HBM czy prebiotyki FOS i MOS, bez których trudno wyobrazić sobie zarówno profilaktykę zdrowotną, jak i skuteczną dietoterapię w wielu powszechnie występujących przypadłościach.

Drożdże to niezastąpione źródło witamin z grupy B, a także substancji prebiotycznych i aminokwasów. Dzięki swoim właściwościom aktywnie wspierają utrzymanie kondycji skóry i okrywy włosowej psów, a także funkcjonowanie układu pokarmowego oraz nerwowego. Ekstrakt z jukki, jako naturalne źródło antyoksydantów i enzymów wspierających metabolizm, wykazuje działanie detoksykujące organizm, dzięki czemu jest szczególnie pożądany w diecie psów z problemami trawiennymi. Zdrowe tłuszcze z kolei stymulują funkcje układu nerwowego, sprzyjając koncentracji, poprawiając pamięć i ułatwiając naukę, jak również mobilizują układ immunologiczny do niezbędnych każdego dnia czynności ochronnych. Żurawina przeciwdziała rozwojowi infekcji drobnoustrojów chorobotwórczych w obrębie układu moczowego, a to nie jedyne jej działanie. Dzika róża to naturalne źródło wysoce aktywnej biologicznie, doskonale przyswajalnej przez organizm czworonoga witaminy C. Skorupki jaj, które zwykle w naszych kuchniach lądują w koszu na odpady, w diecie psa stanowią najbardziej przyswajalne, organiczne źródło wapnia, znacznie przewyższając wartość syntetycznych preparatów.

Wisienką na torcie superfoods są algi morskie, posiadające niepowtarzalne zdolności kumulowania tego, co w środowisku morskim najbardziej odżywcze i wartościowe. Oddziałując na każdy z układów w organizmie psa z osobna, jak również holistycznie stanowią istną prozdrowotną bombę. I choć wielu sceptyków doszukuje się dziury w całym, badania jasno potwierdzają ich cenne właściwości.

Najlepsze wartości pochodzą z Natury

Na rynku petfood, tak to już w wielkim biznesie bywa, zmyślny marketing to najlepsza broń w walce o klienta. W szczególności teraz, gdy półki wprost uginają się pod ciężarem niezliczonych nowości żywieniowych, tych pełnowartościowych, jak i uzupełniających. Czy w takim razie wymienione powyżej superfoods to rzeczywiście bezcenne źródła składników odżywczych w diecie psa, czy zwyczajne produkty, które mocą marketingu urosły do rangi cudownych? Nawet jeśli kilku z nich przypisuje się więcej pozytywów i korzyści, pamiętajmy, że Natura jest mądra, a jej bogate plony to najlepsze, co możemy wykorzystać w produkcji pełnoporcjowych karm, w trosce o zdrowie tak blisko powiązanych z nią istot, jak psy.

Polecane

Caniwild Puppy Free run Chicken & Turkey 2kg Kurczak, Indyk i Łosoś

Caniwild Puppy Free run Chicken & Turkey 2kg Kurczak, Indyk i Łosoś

54,60 zł brutto1365 pkt.
27,30 zł / kg brutto
Caniwild Puppy Free run Chicken & Turkey 6kg Kurczak, Indyk i Łosoś

Caniwild Puppy Free run Chicken & Turkey 6kg Kurczak, Indyk i Łosoś

138,10 zł brutto3452.50 pkt.
23,02 zł / kg brutto
Caniwild Puppy Free run Chicken & Turkey 12kg Kurczak, Indyk i Łosoś

Caniwild Puppy Free run Chicken & Turkey 12kg Kurczak, Indyk i Łosoś

232,00 zł brutto5800 pkt.
19,33 zł / kg brutto
Caniwild Puppy Large Gentle Salmon 2kg Łosoś

Caniwild Puppy Large Gentle Salmon 2kg Łosoś

54,70 zł brutto1367.50 pkt.
27,35 zł / kg brutto
Caniwild Puppy Large Gentle Salmon 12kg Łosoś

Caniwild Puppy Large Gentle Salmon 12kg Łosoś

229,00 zł brutto5725 pkt.
19,08 zł / kg brutto
Caniwild Adult Gentle Trout with Salmon 2kg Łosoś i Pstrąg

Caniwild Adult Gentle Trout with Salmon 2kg Łosoś i Pstrąg

56,30 zł brutto1407.50 pkt.
28,15 zł / kg brutto
Caniwild Adult Gentle Trout with Salmon 6kg Łosoś i Pstrąg

Caniwild Adult Gentle Trout with Salmon 6kg Łosoś i Pstrąg

139,60 zł brutto3490 pkt.
23,27 zł / kg brutto
Caniwild Adult Gentle Trout with Salmon 12kg  Łosoś i Pstrąg

Caniwild Adult Gentle Trout with Salmon 12kg Łosoś i Pstrąg

234,70 zł brutto5867.50 pkt.
19,56 zł / kg brutto
Caniwild Adult Meadow Lamb 2kg Jagnięcina

Caniwild Adult Meadow Lamb 2kg Jagnięcina

55,70 zł brutto1392.50 pkt.
27,85 zł / kg brutto
Caniwild Adult Meadow Lamb 6kg Jagnięcina

Caniwild Adult Meadow Lamb 6kg Jagnięcina

144,30 zł brutto3607.50 pkt.
24,05 zł / kg brutto
Caniwild Adult Meadow Lamb 12kg Jagnięcina

Caniwild Adult Meadow Lamb 12kg Jagnięcina

234,60 zł brutto5865 pkt.
19,55 zł / kg brutto
Caniwild Adult Pure Venision 2kg Jeleń i Łosoś

Caniwild Adult Pure Venision 2kg Jeleń i Łosoś

65,40 zł brutto1635 pkt.
32,70 zł / kg brutto
Caniwild Adult Pure Venision 6kg Jeleń i Łosoś

Caniwild Adult Pure Venision 6kg Jeleń i Łosoś

164,70 zł brutto4117.50 pkt.
27,45 zł / kg brutto
Caniwild Adult Pure Venision 12kg Jeleń i Łosoś

Caniwild Adult Pure Venision 12kg Jeleń i Łosoś

276,40 zł brutto6910 pkt.
23,03 zł / kg brutto
Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck 2kg Kaczka

Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck 2kg Kaczka

55,20 zł brutto1380 pkt.
27,60 zł / kg brutto
Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck 6kg Kaczka

Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck 6kg Kaczka

142,30 zł brutto3557.50 pkt.
23,72 zł / kg brutto
Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck 12kg Kaczka

Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck 12kg Kaczka

238,70 zł brutto5967.50 pkt.
19,89 zł / kg brutto
Caniwild Adult Large Free run Turkey 2kg Indyk

Caniwild Adult Large Free run Turkey 2kg Indyk

54,60 zł brutto1365 pkt.
27,30 zł / kg brutto
Caniwild Adult Large Free run Turkey 12kg Indyk

Caniwild Adult Large Free run Turkey 12kg Indyk

229,60 zł brutto5740 pkt.
19,13 zł / kg brutto
Caniwild 80/20 Gentle Fish Grain-Free all life stages Treats 100g

Caniwild 80/20 Gentle Fish Grain-Free all life stages Treats 100g

28,50 zł brutto712.50 pkt.
0,29 zł / g brutto
Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck próbka 100g Kaczka

Caniwild Adult Freshly Prepared British Duck próbka 100g Kaczka

3,50 zł brutto87.50 pkt.
35,00 zł / kg brutto
Caniwild Adult Meadow Lamb próbka 100g Jagnięcina

Caniwild Adult Meadow Lamb próbka 100g Jagnięcina

3,50 zł brutto87.50 pkt.
35,00 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Gentle Trout with Salmon 2kg Łosoś i Pstrąg

Caniwild Adult Small Gentle Trout with Salmon 2kg Łosoś i Pstrąg

57,30 zł brutto1432.50 pkt.
28,65 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Gentle Trout with Salmon 6kg Łosoś i Pstrąg

Caniwild Adult Small Gentle Trout with Salmon 6kg Łosoś i Pstrąg

144,50 zł brutto3612.50 pkt.
24,08 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Free run Chicken 6kg Drób

Caniwild Adult Small Free run Chicken 6kg Drób

138,70 zł brutto3467.50 pkt.
23,12 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Free run Chicken 2kg Drób

Caniwild Adult Small Free run Chicken 2kg Drób

54,60 zł brutto1365 pkt.
27,30 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Free run Chicken próbka 100g Drób

Caniwild Adult Small Free run Chicken próbka 100g Drób

4,00 zł brutto100 pkt.
40,00 zł / kg brutto
Caniwild Adult & Sterilised Cat Free run Turkey 2kg Indyk

Caniwild Adult & Sterilised Cat Free run Turkey 2kg Indyk

69,90 zł brutto1747.50 pkt.
34,95 zł / kg brutto
Caniwild Adult & Sterilised Cat Free run Turkey 400g Indyk

Caniwild Adult & Sterilised Cat Free run Turkey 400g Indyk

22,50 zł brutto562.50 pkt.
56,25 zł / kg brutto
Caniwild Adult & Sterilised Cat Free run Turkey próbka 100g Indyk

Caniwild Adult & Sterilised Cat Free run Turkey próbka 100g Indyk

6,50 zł brutto162.50 pkt.
65,00 zł / kg brutto
Caniwild Adult & Sterilised Cat Gentle Salmon 2kg Łosoś

Caniwild Adult & Sterilised Cat Gentle Salmon 2kg Łosoś

69,90 zł brutto1747.50 pkt.
34,95 zł / kg brutto
Caniwild Adult & Sterilised Cat Gentle Salmon 400g Łosoś

Caniwild Adult & Sterilised Cat Gentle Salmon 400g Łosoś

22,50 zł brutto562.50 pkt.
56,25 zł / kg brutto
Caniwild Adult & Sterilised Cat Gentle Salmon próbka 100g Łosoś

Caniwild Adult & Sterilised Cat Gentle Salmon próbka 100g Łosoś

6,50 zł brutto162.50 pkt.
65,00 zł / kg brutto
Caniwild Kitten Free run Chicken & Gentle Salmon 2kg Kurczak i Łosoś

Caniwild Kitten Free run Chicken & Gentle Salmon 2kg Kurczak i Łosoś

74,90 zł brutto1872.50 pkt.
37,45 zł / kg brutto
Caniwild Kitten Free run Chicken & Gentle Salmon 400g Kurczak i Łosoś

Caniwild Kitten Free run Chicken & Gentle Salmon 400g Kurczak i Łosoś

23,50 zł brutto587.50 pkt.
58,75 zł / kg brutto
Caniwild Adult Dog Breeders Hypoallergenic Formula 15kg

Caniwild Adult Dog Breeders Hypoallergenic Formula 15kg

169,60 zł brutto4240 pkt.
11,31 zł / kg brutto
Caniwild Adult Dog Breeders Hypoallergenic Formula próbka 100g

Caniwild Adult Dog Breeders Hypoallergenic Formula próbka 100g

2,90 zł brutto72.50 pkt.
29,00 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Meadow Lamb 6kg Jagnięcina

Caniwild Adult Small Meadow Lamb 6kg Jagnięcina

149,60 zł brutto3740 pkt.
24,93 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Meadow Lamb 2kg Jagnięcina

Caniwild Adult Small Meadow Lamb 2kg Jagnięcina

59,70 zł brutto1492.50 pkt.
29,85 zł / kg brutto
Caniwild Adult Small Meadow Lamb próbka 100g Jagnięcina

Caniwild Adult Small Meadow Lamb próbka 100g Jagnięcina

4,00 zł brutto100 pkt.
40,00 zł / kg brutto
Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef próbka 100g Wołowina Angus

Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef próbka 100g Wołowina Angus

3,50 zł brutto87.50 pkt.
35,00 zł / kg brutto
Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef 2kg Wołowina Angus

Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef 2kg Wołowina Angus

58,60 zł brutto1465 pkt.
29,30 zł / kg brutto
Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef 6kg Wołowina Angus

Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef 6kg Wołowina Angus

149,40 zł brutto3735 pkt.
24,90 zł / kg brutto
Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef 12kg Wołowina Angus

Caniwild Adult Aberdeen Angus Beef 12kg Wołowina Angus

248,70 zł brutto6217.50 pkt.
20,72 zł / kg brutto
Caniwild Beef with Vegetables – puszka z zamykanym wieczkiem – 850 g

Caniwild Beef with Vegetables – puszka z zamykanym wieczkiem – 850 g

13,90 zł brutto347.50 pkt.
16,35 zł / kg brutto
Caniwild Puppy Small Free run Turkey & Duck 6kg Indyk i Kaczka

Caniwild Puppy Small Free run Turkey & Duck 6kg Indyk i Kaczka

138,10 zł brutto3452.50 pkt.
23,02 zł / kg brutto
Caniwild Puppy Small Free run Turkey & Duck 2kg Indyk i Kaczka

Caniwild Puppy Small Free run Turkey & Duck 2kg Indyk i Kaczka

54,60 zł brutto1365 pkt.
27,30 zł / kg brutto

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem followthenature.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę "FOLLOW THE NATURE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę "FOLLOW THE NATURE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel